Internet zrywa co jakiś czas ROSA FRESH R8 PLASMA x64

ROSA Linux - forum społeczności polskojęzycznej. Wszyscy zainteresowani i przyjaciele ROSA Desktop są mile widziani. Pytaj, wspieraj, zgłaszaj problemy i zapotrzebowania na pakiety oprogramowania. W miarę możliwości znajdziesz tutaj wsparcie w rozwiązaniu problemów technicznych z instalacją oraz użytkowaniem tej przyjaznej dla nowicjuszy dystrybucji Linuksa.
Ответить
kriss
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 13 авг 2016, 16:30
Operating system: ROSA FRESH R8 PLASMA

Internet zrywa co jakiś czas ROSA FRESH R8 PLASMA x64

Сообщение kriss » 14 авг 2016, 22:19

Witam wszystkich.
Kocham ten system, ale jest problem z internetem.Co jakiś czas (czasami co kilka minut, czasem co pół godziny) internet wyłącza się mino, iż ikonka sieci jest aktywna.Za jakieś pół minuty ponownie działa.Pojawia się informacja,iż sieć jest wyłączona i trzeba ją skonfigurować.Zaznaczam ,że ikonka połączenia sieciowego jest cały czas aktywna jakby było połączenie.
Internet jest po kablu z Vectr....
Zmieniałem już kabel sieciowy,kartę sieciową i nic nie pomogło.W zaporze systemowej dla pewności raz pozaznaczałem kilka rzeczy, ale to nic nie zmieniło, więc zostawiłem tak jak było po instalacji systemu.Nie zmieniam też nic w ustawieniach sieciowych, po prostu wszystko jest automatycznie ustawione.
Dzieje się to tylko na systemie Rosa, nieważne czy KDE,Gnome,Plasma oraz czy R5-6-7-8 .W innych systemach linuksowych ( Mint, Zorin OS, Netrunner ) działa ok.

Jestem zwykłym użytkownikiem linuksa i proszę o ewentualne w miarę proste porady jak temu zaradzić, bo chciałem zostać przy tym systemie.
Вложения
de.jpeg
tak to wygląda

jacek
Сообщения: 62
Зарегистрирован: 05 авг 2016, 14:25
Operating system: ROSA Plasma, Fedora, Kubuntu

Re: Internet zrywa co jakiś czas ROSA FRESH R8 PLASMA x64

Сообщение jacek » 14 авг 2016, 23:52

Bardzo dziwne, na kablu coś takiego nie powinno mieć miejsca. Ciekaw jestem jak jest na PCLinuxOS lub OpenMandrivie?

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: Internet zrywa co jakiś czas ROSA FRESH R8 PLASMA x64

Сообщение Robert » 15 авг 2016, 14:12

Dziwna sytuacja a próbowałeś podłączyć inny router lub modem bo tutaj można szukać problemu. Pamiętam że jak kiedyś instalowałem system OpenMandriva 2014.2 to też miałem problemy z internetem ale wszedłem w ustawienia sieciowe i zaznaczyłem połączenie przewodowe i wszystko było ok.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

kriss
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 13 авг 2016, 16:30
Operating system: ROSA FRESH R8 PLASMA

Re: Internet zrywa co jakiś czas ROSA FRESH R8 PLASMA x64

Сообщение kriss » 16 авг 2016, 21:44

Mam modem Cisco EPC3008 bez wi-fi.Nie mam w nim możliwości jakichkolwiek zmian w ustawieniach.
Nie sądzę aby to była wina modemu, ponieważ zrywanie internetu występowało by niezależnie od systemu.A tak nie jest.
OpenMandriva 3.0 nie chce mi się nawet live z cd czy pendrive odpalić.
Dziękuję za odpowiedzi i będzie trzeba poszukać na stałe innego systemu. :)

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: Internet zrywa co jakiś czas ROSA FRESH R8 PLASMA x64

Сообщение Robert » 17 авг 2016, 00:30

A ja używam routera Airbox od Orange i jestem z niego bardzo zadowolony, bo jest po prostu uniwersalny działa mi na wszystkich dystrybucjach Linuksa a nawet w windowsie.Bardzo polecam.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

kriss
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 13 авг 2016, 16:30
Operating system: ROSA FRESH R8 PLASMA

Re: Internet zrywa co jakiś czas ROSA FRESH R8 PLASMA x64

Сообщение kriss » 20 авг 2016, 18:00

Witam ponownie.
Jednak cierpliwość popłaca.
Za radą Roberta podłączyłem do modemu ( znalazłem w zakamarkach szafy) router Asusa i co się okazało.Internet śmiga bez żadnych zacięć.
Dziękuję wszystkim.
Temat do zamknięcia.

Ответить

Вернуться в «ROSA-Polska»