Nowe sterowniki Nvidii

ROSA Linux - forum społeczności polskojęzycznej. Wszyscy zainteresowani i przyjaciele ROSA Desktop są mile widziani. Pytaj, wspieraj, zgłaszaj problemy i zapotrzebowania na pakiety oprogramowania. W miarę możliwości znajdziesz tutaj wsparcie w rozwiązaniu problemów technicznych z instalacją oraz użytkowaniem tej przyjaznej dla nowicjuszy dystrybucji Linuksa.
Ответить
Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение Robert » 31 авг 2016, 20:33

Ostatnio przeglądając Forum rosyjskie znalazłem nowe sterowniki Nvidii niezbędne do prawidłowego działania kernela 4.7, niestety u mnie to się nie sprawdziło, po zainstalowaniu sterowników Nvidia 370 system się nie odpalił. Ale może ktoś inny będzie miał więcej szczęścia. Sterowniki Nvidii można pobrać stądhttp://forum.rosalab.ru/en/viewtopic.php?f=53&t=7476 oraz kernel 4.7 http://forum.rosalab.ru/en/viewtopic.php?f=53&t=7477
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Аватара пользователя
NoRobot
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 27 мар 2016, 23:10
Operating system: Linux ROSA KDE R8 X86_64
Откуда: Pod lasem

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение NoRobot » 01 сен 2016, 14:54

A ja zainteresowałem się dystrybucją PCLinux OS. Jest to dystrybucja oparta również na Mandrivie i prowadzona przez jednego z developerów tego systemu. Co ciekawe, to że najnowsze jądro dostępne na repozytoriach linux-kernel-4.6.6 doskonale współpracuje ze sterownikami Nvidia. System jest bardzo szybki, nawet duża aktualizacja to tylko parę minut. Poza tym ma rewelacyjne oprogramowanie do grafiki cyfrowej, co jest dla mnie bardzo ważne https://www.etsy.com/shop/SzeWoArt?ref=hdr_shop_menu.
System jest również bardzo stabilny jak i ROSA. Można go wypróbować. Instalator w języku angielskim. Spolszczenie następuje po zainstalowaniu na HDD. Jako ciekawostka - jest osobny instalator Libreoffice. Wybierasz sobie język i paczki są ściągane prosto z serwera Libreoffice. W związku z tym, na lapku mam już wersję 5.2.0 tego programu. Jedynym mankamentem jest fakt, iż automatyczna rejestracja na ich forum jest wyłączona i należy napisać maila do oszołoma, który może cię zarejestrować albo nie, w zależności od humoru. Ja już czwarty dzień na to czekam.

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение Robert » 01 сен 2016, 17:03

Ja też wcześniej instalowałem PCLinuxOS najnowszego i zniechęciło mnie to że brak tam jest języka Polskiego, a jak Ty zainstalowałeś język Polski?
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Аватара пользователя
NoRobot
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 27 мар 2016, 23:10
Operating system: Linux ROSA KDE R8 X86_64
Откуда: Pod lasem

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение NoRobot » 01 сен 2016, 22:18

Trzeba trochę poczytać na ich stronie i w necie. Jest narzędzie konfiguracyjne Instalator języków AddLocale. Po zainstalowaniu systemu otwierasz sobie okno tego programu i wybierasz język polski. Za kilkadziesiąt sekund masz system skonfigurowany tak, jak sobie wymarzyłeś ;)

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение Robert » 01 сен 2016, 23:49

Dziękuje za podpowiedz na pewno skorzystam.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

jacek
Сообщения: 62
Зарегистрирован: 05 авг 2016, 14:25
Operating system: ROSA Plasma, Fedora, Kubuntu

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение jacek » 02 сен 2016, 20:18

Ja ręcznie dorzuciłem wyszukując plik kde polski język w Synaptic, a potem tylko zmieniłem w ustawieniach.

Аватара пользователя
NoRobot
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 27 мар 2016, 23:10
Operating system: Linux ROSA KDE R8 X86_64
Откуда: Pod lasem

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение NoRobot » 02 сен 2016, 21:06

jacek писал(а):Ja ręcznie dorzuciłem wyszukując plik kde polski język w Synaptic, a potem tylko zmieniłem w ustawieniach.
To jest sposób, ale ten instalator wszystko zmienia na polskie. Nie tylko KDE.

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение Robert » 09 сен 2016, 15:56

A jaki obraz jest lepiej pobrać 1.8 GB czy może FullMonty 3.7 GB? I mam jeszcze pytanie w sprawie aktualizacji PCLinuxOS, nie mogę zaktualizować systemu czy aktualizacja jest przez Synaptic jak tak to w jaki sposób?
Вложения
zrzut ekranu3.png
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

jacek
Сообщения: 62
Зарегистрирован: 05 авг 2016, 14:25
Operating system: ROSA Plasma, Fedora, Kubuntu

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение jacek » 10 сен 2016, 14:04

Ja zawsze pobierałem podstawowe iso. Z tym rozszerzonym, to im więcej programów, tym więcej problemów. Co do uaktualnień to nie pamiętam, ale przez Synaptic zrobisz to bez problemu. Może też być dodatkowa funkcja w extra menu systemowym lub w dolnym rogu ekranu. Zobacz czy nie masz czegoś jak Apper.

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение Robert » 10 сен 2016, 15:01

Już zaktualizowałem system potrzeba było tylko zaktualizować Synaptic-a. A tak poza tym to ten program AddLocale nie działa wyskakuje mi info że trzeba usunąć stary skrypt a ja nie wiem gdzie go szukać. No i Dolphin na PCLinuxOS wygląda ohydnie. Nie rozumiem też dlaczego PCLinuxOS wykrywa automatycznie kartę sieciową skoro ja z niej nie korzystam a w związku z tym nie mam połączenia internetowego. Gdy instalowałem ten system na VirtualBox-e to było wszystko ok, a gdy uruchomiłem z LiveCD to się okazało że brak neta. Myślałem że to jest system podobny do ROSY a tu rozczarowanie. Tak więc ja jednak pozostanę przy mojej ukochanej ROSIE.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Аватара пользователя
NoRobot
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 27 мар 2016, 23:10
Operating system: Linux ROSA KDE R8 X86_64
Откуда: Pod lasem

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение NoRobot » 12 сен 2016, 05:40

Robert писал(а):Już zaktualizowałem system potrzeba było tylko zaktualizować Synaptic-a. A tak poza tym to ten program AddLocale nie działa wyskakuje mi info że trzeba usunąć stary skrypt a ja nie wiem gdzie go szukać. No i Dolphin na PCLinuxOS wygląda ohydnie. Nie rozumiem też dlaczego PCLinuxOS wykrywa automatycznie kartę sieciową skoro ja z niej nie korzystam a w związku z tym nie mam połączenia internetowego. Gdy instalowałem ten system na VirtualBox-e to było wszystko ok, a gdy uruchomiłem z LiveCD to się okazało że brak neta. Myślałem że to jest system podobny do ROSY a tu rozczarowanie. Tak więc ja jednak pozostanę przy mojej ukochanej ROSIE.
Muszę Ci przyznać, że to powalająca ilość problemów ;)
Nie wiem jak Ty to robisz, ale u mnie wszystko od samego początku działa bez zarzutu. Żadnego starego skryptu nie musiałem usuwać, bo najpierw zaktualizowałem świeżo zainstalowany system. Co do karty sieciowej, to u mnie też została automatycznie wykryta ale wykrył też wi-fi i wybrałem to drugie, a co za tym idzie miałem internet od samego początku. To tylko kwestia Twojego wyboru.
Dolphin na PCLinuxOS wygląda :P ohydnie?
Wchodzisz w ustawienia wybierasz ikony, ściągasz jakiś piękny zestaw ikon i... masz prześliczny system - tak jak ja. Zainstalowałem sobie ikony glass_by_palko_drawing i wszystko wygląda bajecznie :roll:

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение Robert » 12 сен 2016, 14:53

Ale mi nie chodzi o ikony w Dolphinie tylko o całokształt. I jeszcze jedno skoro PCLinuxOS używa systemu plików rpm to dlaczego gdy chcę zainstalować jakiś program z konsoli to polecenie (urpmi) nie działa?
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Аватара пользователя
NoRobot
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 27 мар 2016, 23:10
Operating system: Linux ROSA KDE R8 X86_64
Откуда: Pod lasem

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение NoRobot » 12 сен 2016, 20:37

Robert писал(а):Ale mi nie chodzi o ikony w Dolphinie tylko o całokształt. I jeszcze jedno skoro PCLinuxOS używa systemu plików rpm to dlaczego gdy chcę zainstalować jakiś program z konsoli to polecenie (urpmi) nie działa?
Bo w tym systemie jest debianowy apt4rpm i Synaptic.
A jeśli chodzi o całokształt wyglądu, to naprawdę nie bardzo wiem do czego należy się przyczepić :Search:

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение Robert » 12 сен 2016, 23:24

Ale sudo-apt get też nie działa, a to jest podstawowa komenda w Debianie.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Аватара пользователя
NoRobot
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 27 мар 2016, 23:10
Operating system: Linux ROSA KDE R8 X86_64
Откуда: Pod lasem

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение NoRobot » 13 сен 2016, 10:30

Robert писал(а):Ale sudo-apt get też nie działa, a to jest podstawowa komenda w Debianie.
Bo PCLinuxOS to nie Debian! Sudo tutaj nie działa. Na konsoli wpisujesz su -> hasło roota, potem piszesz dalsze komendy na poziomie administratora.
Jak widzę, to nie przeczytałeś nic na temat PCLinuxOS w necie :(
A co do wyglądu Dolphin-a, to wszystko jest do ustawienia z poziomu jego menu. Tylko trzeba trochę poczytać i poprzeglądać.

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: Nowe sterowniki Nvidii

Сообщение Robert » 30 сен 2016, 15:00

Zainstalowałem PCLinuxOS jako główny system i się okazał stabilnym systemem. A co do polonizacji to też wszystko ok trzeba tylko najpierw zaktualizować system, a co do aktualizacji to dobre jest to że sterowniki Nvidii są pobierane wraz z aktualizacją. Tylko jest jeden istotny problem z baloo file po pobraniu z neta jakiegoś pliku to pieprzone baloo indeksuje je bez końca, próbowałem zatrzymać usługę ale po restarcie znowu się włącza. W ROSIE to mam na niego sposób zabijam proces a następnie wchodzę do katalogu config i usuwam 3 pliki baloo file i po restarcie jest już spokój. Natomiast w PCLinuxOS to nie działa tak więc byłem zmuszony wrócić do ROSY.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Ответить

Вернуться в «ROSA-Polska»