Bałagan

ROSA Linux - forum społeczności polskojęzycznej. Wszyscy zainteresowani i przyjaciele ROSA Desktop są mile widziani. Pytaj, wspieraj, zgłaszaj problemy i zapotrzebowania na pakiety oprogramowania. W miarę możliwości znajdziesz tutaj wsparcie w rozwiązaniu problemów technicznych z instalacją oraz użytkowaniem tej przyjaznej dla nowicjuszy dystrybucji Linuksa.
Ответить
alastis
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 23 дек 2017, 01:15
Operating system: Rosa Linux 2016.1

Bałagan

Сообщение alastis » 23 дек 2017, 03:43

Witam wszystkich,

Jestem nowy na forum a Rosa linux używam od kilku godzin chociaż doświadczenie z Linuksem mam już od czasów Mandrake 8.
Miałem do czynienia z wieloma dystrybucjami ale przyznam ze to dopiero tu się zaczynam odnajdywać w tej dystrybucji, może to ze względu na sentyment do Mandrake/Mandriva ale nie o tym chce pisać.

Przyczyna tego postu jest straszny bałagan na forum. Ja wiem, ze nie ma tu jeszcze za duzo wpisów (ale z czasem będą) jednak przydały by się jakieś kategorie sprzęt oprogramowanie i takie tam.

Pewnie będzie to nie możliwe ale czy nielepkiej jakby utworzyć nowe forum typowe dla polskiej społeczności rosa linux?

Nie wiem co o tym sadzicie ale warto wypowiedzieć się o tym

pozdrawiam

P.S. Przepraszam za brak polskich znaków korzystam z brytyjskiej klawiatury a nie mam jeszcze wprowadzonego polskiego języka :)

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: Bałagan

Сообщение Robert » 23 дек 2017, 14:23

Z tym problemem musisz się zgłosić do moderatora Dharman-a. Choć wątpię czy to coś da, ponieważ nowe wpisy na tym Forum pojawiają dość rzadko (jeden wpis na 3 miesiące) krótko mówiąc jest martwe. :(
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

alastis
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 23 дек 2017, 01:15
Operating system: Rosa Linux 2016.1

Re: Bałagan

Сообщение alastis » 23 дек 2017, 16:37

No własnie pasuje to zmienić bo to naprawdę dobre distro a jak społeczność się rozrośnie to i forum będzie większe :)

Dharman
Сообщения: 75
Зарегистрирован: 11 июн 2013, 11:59
Operating system: Rosa desktop.Fresh r10 KDE, Plasma, x64

Re: Bałagan

Сообщение Dharman » 10 янв 2018, 16:17

Rzeczywiście, przy tej ilości użytkowników, wątków i częstości postów - jakoś nie widzę potrzeby zawracania właścicielom strony rozbudowywaniem struktury części polskojęzycznej. Wogóle dobrze, że ktoś się czasem odezwie (to jest 124 wątek/topic od 25 sierpnia 2013 roku, kiedy powstało to polskojęzyczne forum Rosy)! A jedno polskie forum osobne dla Rosy było przez trzy lata, ale zdechło z rok temu. Do tego problemy w tej dystrybucji pojawiają się rzadko - pewnie dlatego, raz, distro jest dopracowane, a dwa, polscy userzy to starzy wyjadacze. A po trzecie, pewnie także dlatego, że młodsze pokolenie jak co potrzebuje to w trzy minuty w Google'u znajduje. Ale jak ze 20 osób będzie naciskać, więcej pisać, to zacznę pertraktacje z właścicielem forum. ;-)

GLwolf
Сообщения: 73
Зарегистрирован: 15 авг 2013, 14:58
Operating system: ROSA Desktop Fresh R11 for x64
Откуда: Poland

Re: Bałagan

Сообщение GLwolf » 19 янв 2018, 22:16

Racja. Rosa po prostu działa. Uruchamiasz kompa i normalnie pracujesz. Bez kombinowania czy jakiś czarów. I dlatego mało z nią problemów.
Linux Blaszak 5.4.40-generic-1rosa-x86_64 #1 SMP PREEMPT Sun May 10 18:31:08 UTC 2020 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Ответить

Вернуться в «ROSA-Polska»