System jak marzenie

ROSA Linux - forum społeczności polskojęzycznej. Wszyscy zainteresowani i przyjaciele ROSA Desktop są mile widziani. Pytaj, wspieraj, zgłaszaj problemy i zapotrzebowania na pakiety oprogramowania. W miarę możliwości znajdziesz tutaj wsparcie w rozwiązaniu problemów technicznych z instalacją oraz użytkowaniem tej przyjaznej dla nowicjuszy dystrybucji Linuksa.
Ответить
Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

System jak marzenie

Сообщение Robert » 06 апр 2016, 14:49

Wreszcie znalazłem system dla siebie jest to Rosa Fresh R7 Kde.Po wielu próbach,instalacjach różnych systemów Rosa okazała się strzałem w dziesiątke.I nie chodzi o to że jest free,bo na przykład taki windows7(celowo z małej litery) to też miałem za darmo mimo tych kluczy aktywacyjnych,można to było obejść sprytnym programem REMOVEVAT i żadne komunikaty o nielegalności nie miały prawa pszeszkadzać w użytkowaniu systemu.Ale system windows dewastuje wasze PC-ty i to bardzo,w szczególności procesor,używając Rose mój procesor odżył i teraz nie mam problemu.Tak więc pora porzucic te windowsowskie ścierwo i przesiąść się na system Rosa Fresh.Pozdrawiam
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Аватара пользователя
NoRobot
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 27 мар 2016, 23:10
Operating system: Linux ROSA KDE R8 X86_64
Откуда: Pod lasem

Re: System jak marzenie

Сообщение NoRobot » 07 апр 2016, 20:36

Zgadzam się z tobą. Rosa Fresh R7 Kde sh R7 KDE jest najlepiej dopracowanym systemem z rodziny Linux, a trochę ich już przetestowałem przez 14 lat. Windows, to badziewie jadące na złodziejskich praktykach i nieuczciwej konkurencji. Ludzie też mają przelasowane mózgi: jak komputer, to windows.
Miałem kiedyś zabawną przygodę w markecie. Zobaczyłem laptopy z jakąś nieznaną mi dystrybucją Linuksa. Zapytałem chłopaka obsługującego ten dział o tę dystrybucję, a on mi odpowiedział - są jeszcze ludzie, którzy lubią obsługiwać laptopy z linii poleceń. To tak, kiedy kretyna postawią na takim stanowisku.

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: System jak marzenie

Сообщение Robert » 09 апр 2016, 13:38

Niestety Polskie społeczeństwo nie dorosło jeszcze do Linuksa,któremu się wydaje że jak Linux to tylko terminal i nic więcej,a konsola jest w systemie mózgiem dzięki której mamy pełną kontrole nad naszym kompem.Że niby jak PC-et to tylko windows,a co może zaoferować windows praktycznie nic.A Linux dajmy na to taki serwer graficzny daje możliwość podkręcenia karty graficznej do maximum (w moim przypadku Nvidia) a w windowsie nie ma takiej możliwości , albo efekty pulpitu taka magiczna lampa lub szybowanie to jest coś pięknego.A windows na takie bajery nie stać.Chwała naszym braciom Rosjanom za taki system jak ROSA FRESH.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: System jak marzenie

Сообщение Robert » 08 окт 2016, 23:58

Chciałbym dodać że system ROSA Fresh jest naprawdę bardzo ale to bardzo stabilnym systemem a w szczególności środowisko graficzne KDE4. Używam go niedługo, ponad pół roku i poza niewielkimi problemami z OpenGL naprawdę sprawuję się super. Wielkie brawa dla TEAMU ROSY. Tylko przykro bardzo że era KDE4 się kończy a zaczyna się czas Plasmy tak bardzo niestabilnej że brak mi słów. Nie wiem co zrobię gdy miną 2 lata wsparcia dla KDE4 i jaki system wybiorę, bo np. środowiska graficzne takie jak Gnome, Mate, Xfce czy Lxde mi nie odpowiadają. Więc proszę Deweloperów ROSY nie uśmiercajcie KDE4.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Аватара пользователя
Алзим
Сообщения: 4522
Зарегистрирован: 18 июн 2015, 11:57
Operating system: ROSA Desktop Fresh R11
Откуда: Интернет

Re: System jak marzenie

Сообщение Алзим » 09 окт 2016, 08:24

Robert писал(а):Tylko przykro bardzo że era KDE4 się kończy a zaczyna się czas Plasmy tak bardzo niestabilnej że brak mi słów. Nie wiem co zrobię gdy miną 2 lata wsparcia dla KDE4 i jaki system wybiorę, bo np. środowiska graficzne takie jak Gnome, Mate, Xfce czy Lxde mi nie odpowiadają. Więc proszę Deweloperów ROSY nie uśmiercajcie KDE4.
Будем надеяться, что новая KDE Plasma 5.8 LTS будет стабильная. :)
Можно не переходить на 2016.1.
2014.1 будет поддерживаться даже после выхода 2016.1.
В 2014.1 не будет добавляться новое, но всё связанное с безопасностью будет обновляться.

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: System jak marzenie

Сообщение Robert » 09 окт 2016, 11:42

Tak ja wiem że będą aktualizacje bezpieczeństwa ale do kiedy chodzi mi o KDE4.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Ответить

Вернуться в «ROSA-Polska»