Rosa i avast

ROSA Linux - forum społeczności polskojęzycznej. Wszyscy zainteresowani i przyjaciele ROSA Desktop są mile widziani. Pytaj, wspieraj, zgłaszaj problemy i zapotrzebowania na pakiety oprogramowania. W miarę możliwości znajdziesz tutaj wsparcie w rozwiązaniu problemów technicznych z instalacją oraz użytkowaniem tej przyjaznej dla nowicjuszy dystrybucji Linuksa.
Ответить
Аватара пользователя
NoRobot
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 27 мар 2016, 23:10
Operating system: Linux ROSA KDE R8 X86_64
Откуда: Pod lasem

Rosa i avast

Сообщение NoRobot » 20 июл 2016, 04:26

Tutaj https://www.digitalocean.com/community/ ... -linux-vps jest bardzo przystępny i przejrzysty sposób instalacji avasta pod Archem.

Próbowałem tego samego sposobu instalacji w Rosie i... nie da się! A ja pytam dlaczego?

Pewnie znowu nikt się nie odezwie jak w większości istotnych postów, ale zapytać można i trzeba ;)

Аватара пользователя
Delles
Сообщения: 1785
Зарегистрирован: 18 авг 2015, 19:52
Operating system: GNU/Linux : ROSA Desktop Fresh R7 (x86_64). Не обновлял.

Re: Rosa i avast

Сообщение Delles » 20 июл 2016, 12:18

Talk is cheap. Show me the code.
Linus Torvalds

Robert
Сообщения: 253
Зарегистрирован: 29 мар 2016, 16:41
Operating system: Arch Linux Xfce+compiz - 64 Bit

Re: Rosa i avast

Сообщение Robert » 20 июл 2016, 12:50

Ja mam zainstalowanego Avasta w Chromium jako rozszerzenie i on mnie informuje która strona jest bezpieczna a która nie.Moim zdaniem taka ochrona w zupełności wystarcza ponieważ wszystkie wirusy pochodzą z sieci.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Аватара пользователя
NoRobot
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 27 мар 2016, 23:10
Operating system: Linux ROSA KDE R8 X86_64
Откуда: Pod lasem

Re: Rosa i avast

Сообщение NoRobot » 20 июл 2016, 16:08

Dzięki za odpowiedzi. :)
Ja dlatego pytam o avasta, bo kiedyś mój dostawca poczty narobił krzyku, że z mojego konta leci mnóstwo spamu i żebym przeskanował kompa. Po skanowaniu okazało się, że jest czysty. To najprawdopodobniej u nich na serwerze coś się zagnieździło, co z mojego konta sypało spamem.
Kiedy używałem Manjaro, to miałem obowiązkowo avast + clamtk, który to skanował mi katalog domowy. Tutaj avast nie ma samo aktualizacji i jest nieaktywny bo żadna z tych opcji

Код: Выделить всё

systemctl enable freshclamd
systemctl enable clamd
systemctl start freshclamd
systemctl start clamd
nie działa. Wszystko trzeba robić ręcznie.

Аватара пользователя
NoRobot
Сообщения: 79
Зарегистрирован: 27 мар 2016, 23:10
Operating system: Linux ROSA KDE R8 X86_64
Откуда: Pod lasem

Re: Rosa i avast

Сообщение NoRobot » 08 сен 2016, 17:21

Wiem, że piszę pod swoim postem ale chcę uzupełnić wątek, a to jest z innej beczki.
W PCLinuxOS instalujesz clamav + clamtk. W PCLinuxOS Control Center => Usługi systemowe jest włączony freshclam. Clamtk ustawiasz na codzienne skanowanie katalogu domowego i żadne badziewie nie zadomowi się u ciebie.

Ответить

Вернуться в «ROSA-Polska»